نکاتی که باید برای آرایش عروس دقت شود . شب عروسی از مهمترین شبهای زندگی هر دختری است. در بین همه کارهایی که برای عروسی انجام می شود انتخاب آرایشگاه و داشتن آرایش زیبا از همه مهمتر است. چون عکس هایی که از این شب می ماند چنانچه مورد پسند عروس خانم نباشد، همیشه از این مسئله ناراحت خواهد بود. برای اینکه آرایش بی عیب و عالی داشته باشید، پیش از هر چیز باید رعایت نکاتی لازم است که در ادامه به آنها شاره می کنیم. مریم عالی در مجموعه آموزشی مریم عالی به شما به این موضوع میپردازد .

نکاتی که باید برای آرایش عروس دقت شود :

1 . آرایش پوست صورت عروس

یکی از این نکات آرایش عروس کـه البته خیلی مهم نیز هست، نوع پوست بوده کـه می‌توان چرب خشک و یا معمولی باشد. کسانی کـه پوست چرب دارند، نباید از کرم و لوازم آرایشی بسیار چرب استفاده کنند زیرا سبب می‌شود، پوست صورتشان براق شده و شکل بدی داشته باشد.

 

ولی افرادی کـه پوست خشک دارند باید زیرسازی بسیار خوبی انجام دهند یعنی پوست را مرطوب نموده و آنگاه از لوازم آرایشی با درصد چربی بیشتر استفاده کنند تا خشکی پوست برطرف شده و ظاهر آن پوسته پوسته به نظر نرسد. آرایش عروس جذاب بسیار زیاد بـه مراقبت و نگهداری از پوست دارد.

نکاتی که باید برای آرایش عروس دقت شود

2 . آرایش چشم و لبهای عروس

بسیاری اعتقاد دارند، داشتن لب و چشم های زیبا بیشترین درصد زیبایی به حساب می آید و کسانی که چشم زیبایی دارند، زیباتر به نظر می رسد البته این نظر درست است اما می توان با شناخت حالت لب ها و چشم ها و انتخاب آرایش مناسب برای آنها عیبهای موجود را برطرف نموده و لب و چشم را زیباتر نشان داد.

به طور مثال کسانی که لب های باریک یا به اصطلاح قیطانی دارند باید خط رژ ضخیم تری بکشند یا خانم هایی که چشم هایی ریزی دارند باید روی چشم هایشان بیشتر کار کنند. افرادی که چشم های درشت و لب های قلوه ای دارند، نباید زیاد روی آنها کار کنند چون چهره شان مصنوعی می شود. آرایش عروس ملایم برای این مدل صورت مناسب تر است.

3 . سایه چشم عروس

برای سایه ها از رنگ‌های ملایم تر استفاده کنید تا هم شدت رنگ رژ لب را متعادل کند و  زیبایی های طبیعی چهره تان را هم به طور مشخص تری به نشان دهید. آرایشگر شما باید با مهارت هر چه بیشتر بتواند به جز اینکه در شدت رنگ سایه ها زیاده روی نمی‌کند، نواقص احتمالی در صورت شما را پوشانده و کمک کند تا زیبایی ها بیشتر دیده شوند.

4 . موهای مصنوعی را فراموش کنید

آرایش عروس حتما نباید از موها و یا مژه مصنوعی استفاده شود. در خیلی از زمان ها موهاي طبیعی خانمها برای آرایش کافی است. چنانچه موهایتان خیلی کوتاه اسـت و می‌بینید این مدل کوتاهی صورتتان را زیبا کرده بـه سراغ موی مصنوعی نروید. موهاي مصنوعی کاملا معلوم هستند و هر چقدر هم حرفه اي کار شوند معلوم می شود کـه طبیعی نیستند. مو هاي طبیعی خودتان را می‌توانید با توجه بـه طول آن آرایش کنید.

 

چنانچه موهاي بلندی دارید کـه اصلا اصلا بـه فکر کردن نیز ندارد یک مدل زیبا برای آن انتخاب کرده و به هیچ وجه از مو هاي مصنوعی استفاده نکنید. بیشتر موهاي مصنوعی برای خانم هایي توصیه می‌شود کـه عیوبی در موهاي خود دارند به طور مثال موهاي شان بسیار کم پشت اسـت یا در بحضی جاها دچار ریزش شده اسـت. دراین موارد مشکلی نیست کـه از مو هاي مصنوعی استفاده کنید و البته کاملا نیز لازم اسـت.

نکاتی که باید برای آرایش عروس دقت شود

5 . آرایش ابروهای عروس

یکی از موارد اثرگذار در آرایش عروس ابروها هستند. ابروها کلا نقش خیلی زیادی در زیبایی صورت اجرا می کنند و هر چقدر ابروها کامل تر و بی عیب تر باشد، زیبایی بیشتری به فرد می دهند. یک روز پیش از مراسم ابروهایتان را اصلاح کنید. برای اصلاح ابروها به سراغ تراشیدن و یا مدل های عجیب و غریب نروید.

هر مدلی که در دوران مجردی انجام می دادید و به صورتتان می آمد همان را اجرا کنید. بعضی آرایشگرها برایشان تفاوتی نمی کند ابروها چه مدلی هستند و در نخستین قدم دست به تیغ می برند. این بدترین کاری است که می توانید با ابروهایتان انجام دهید. چنانچه واقعا ابروهای پر پشت و خوبی دارید به هیچ وجه آن را نازک نکنید.

 

گاهی بعضی خانم ها ابروهای ناقص و یا بسیار کم پشتی دارند که بهتر است قسمت هایی از آن تراشیده شده و به جای آن از مداد ابرو استفاده شود ولی در بیشتر وقت ها احتیاجی به این کار نیست مگر آنکه عیب های ابرو بسیار زیاد و شدید باشد. چنانچه میخواهید یک زیبایی بی عیب داشته باشید حتما در آرایش عروس به ابروها اهمیت بیشتری بدهید.

6 . آرایش غلیظ برای عروس ممنوع

یکی از اشتباهات شایعی که عروس خانم ها انجام می دهند، این است که دوام آرایش را، با میزان غلظت آن مربوط می دانند. چنانچه می خواهید آرایش عروس اروپایی داشته باشید و سال ها بعد، از دیدن عکس های عروسی تان لذت ببرید، از آرایش غلیظ استفاده نکنید.

 

اطمینان اشته باشید که آرایش عروس جدید، خط چشم های بلند مدل دار یا سایه های خلیجی را قبول نمی کند. اگر می خواهید عروس فوق العاده شیک و جذابی باشید، آرایشی لایت که زیبایی و جذابیت صورت تان را بیش از پیش نشان می دهد انجام دهید.

شما دوست عزیز میتوانید در دوره گریم و متعادل سازی چهره مجموعه آموزشی مریم عالی شرکت کنید تا تمامی موارد و نکات بالا را به صورت  آکادمیک یاد بگیرید