نکاتی برای آرایش چشم مناسب شب یلدا چه مواردی هستند؟ یکی از مهمترین بخش ها که باید در آرایش به آن دقت شود آرایش چشم می باشد .  مریم عالی در آکادمی آموزشی آرایش مریم عالی اینجا است تا با شما به این موضوع که « نکاتی برای آرایش چشم مناسب شب یلدا» میپردازد . با مجموعه آموزشی مریم عالی همراه باشید و همچنین با دقت نکات گفته شده را مطالعه فرمائید.

عمر به سرعت در گذر است. تاریخ و ساعت نشان می‌دهد که چیزی به شب یلدا ۱۴۰۰ باقی نمانده و باید خودمان را برای ضیافت این شب آماده کنیم. البته رسم امسال تفاوت بزرگی با سال‌های گذشته دارد. شب یلدا امسال بهتر است از دید و بازدید‌ها صرف نظر کنیم و برای حفظ جان خودمان و عزیزانمان در خانه بمانیم. می‌توانیم در خانه بمانیم، آرایش شب یلدا را انجام دهیم، سفره‌های رنگارنگ بچینیم و با امید به روز‌های خوب آینده تفالی به حضرت حافظ بزنیم. در این مقاله چند ترکیب ویژه برای آرایش شب یلدا را برای شما بازگو می‌کنیم.

نکاتی برای آرایش چشم مناسب شب یلدا

مدل آرایش چشم یلدا باید خاص باشد و با تم این شب منطبق باشد.

آرایش چشم مخصوص شب یلدا را می توانید با رعایت نکاتی خاص انجام دهید. برای این کار نیاز به استفاده از سایه ها، مژه مصنوعی و … دارید که در ادامه نحوه این نوع آرایش و تصاویری از این مدل های زیبا را آماده کرده ایم.

یکی از کارهای جذابی که هر دختر و خانم جوان به انجام دادن علاقه دارد و باعث زیباتر شدن چهره می شود، آرایش کردن است. این را باید در نظر داشته باشید که برای آرایش کردن باید اصول و نکاتی را بدانید و اگر در غیر این صورت باشد باعث ناهماهنگی، ناموزونی و زشت شدن چهره خواهد شد.

نکاتی برای آرایش چشم مناسب شب یلدا

از کانسیلر استفاده کنید

برای اینکه آرایش شما در ساعات شب و در یک مجلس، بسیار زیبا و تمیز به نظر برسد می توانید از کانسیلر استفاده کنید. پیش از به کار بردن کرم پودر، حتما از کانسیلر در اطراف چشم هایتان بهره مند شوید. قبل از انتخاب کانسیلر، به رنگ پوست خود و رنگ کرم پودری که قرار است استفاده کنید، توجه کنید و رنگ کانسیلر را یک یا دو درجه روشن تر بردارید.

خط چشم را از یاد نبرید

استفاده از خط چشم برای یک آرایش لایت در روزف زیاد اهمیت ندارد به یک ریمل یا نهایتا یک خط چشم نازک بسنده کنیدف ولی در مورد آرایش چشم مخصوص شب، این موضوع تفاوت دارد. برای آرایش چشم شب، بهتر است که حتما از خط چشم استفاده کنید و آن را مقداری پهن تر بکشید تا مشخص شود.

نکاتی برای آرایش چشم مناسب شب یلدا

سایه‌های اکلیل‌دار مناسب هستند

در یک ترکیب آرایش چشم شب، استفاده کردن از سایه چشم توصیه می شود. بهترین سایه مخصوص شب باید در طیف رنگ های قهوه ای و طوسی باشند. یک خط نازک اکلیلی می تواد باعث زیبایی و جذابیت چشم های شما شود و بهتر است از سایه های ترکیبی استفاده کنید و از بخش مجاور رویش مژه هایتان تا انتهای پلک چشم، تیره ترین و روشن ترین طیف را به کار بگیرید.

مژه مصنوعی استفاده کنید

استفاده کردن از مژه مصنوعی برای تکمیل کردن آرایش چشم ویژه شب عالی است. اگر می خواهید مژه های شما طبیعی تر به نظر برسند، به جای مژه مصنوعی یکسره، از مژه های تکی استفاده نمایید. این مژه های به شکل طبیعی تر روی مزه های فعلی شما قرار می گیرند و آنها را پر و حجیم نشان می دهند.

به هر دو ردیف مژه بالا و پایین ریمل بزنید

در نهایت بر روی موژه هایتان ریمل بزنید و حتما ریمل زدن مژه های پایینی را هم از قلم نیندازید. اگر چه گاهی برای آرایش روز از ریمل‌های کمرنگ‌تر و حتی ریمل‌های رنگی استفاده می‌کنیم، اما بهترین گزینه برای آرایش چشمی شب، ریمل‌های کاملا سیاه و کربن بلک هستند.

امیدواریم همانطور که به آرایش و زیبایی خود اهمیت می‌دهید، سلامتی خود و عزیزانتان را جدی بگیرید. در این شب زیبا از دورهمی گرفتن‌ پرهیز کنید تا سلامتی خود و دیگران را به خطر نیاندازید. آرایش شب یلدا را انجام دهید، تماس تصویری با دوستان و آشنایان برقرار کنید و با آن‌ها به امید روزهای خوب آینده، تفالی به حضرت حافظ بزنید. در پایان آرزو می‌کنیم همه بیماران شفا پیدا کنند و شر هر بیماری از سر مردمان سرزمینمان کم شود.

در  آکادمی آموزشی آرایش مریم عالی «ماهک نو» همه چیز عالی است