حفظ سلامت پوست و مو در آرایشگری شاید میشه گفت مهمترین موضوع برای آرایشگران میباشد . صاف بایستید، اعتماد به نفس داشته باشید و به خودتان اطمینان کنید. برای هر خانمی بسیار مهم است هنگامی که مقابل آینه می ایستد از زیبایی ظاهری خود لذت ببرد بنابراین هر خانمی مشتاق دانستن رازهای زیبا بودن و سلامت پوست و مو است؛ اینکه چگونه می تواند زیبایی های صورت خود را حفظ کند و روز به روز هم این زیبایی را افزایش دهد.پیش از هر چیز اگر شما می‌خواهید آرایشگر موفقی باشید و از این طریق در ذهن مشتریان بمانید رعایت نکاتی لازم است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. مریم عالی در مجموعه آموزشی مریم عالی با شما به این موضوع میپردازد .

حفظ سلامت پوست و مو در آرایشگری

نکاتی برای سلامت پوست و مو

وقتی شما احساس کنید که زیبا هستید به شدت اعتماد به نفستان افزایش پیدا می کند. زیبا بودن نه خیلی مشکل است و نه چندان گران، کافی است چند اصل پایه ای را از آرایشگران ماهر یاد بگیرید؛ رازهایی که به شما کمک می کند زیبایی خود را حفظ کنید.

چگونه لک های بزرگ و زیاد را بپوشانید : سلامت پوست و مو

آزیتا ارباب، کارشناس آرایشگری در گریم و میکاپ: در رابطه با نکات آرایشی و سلامت پوست و مو

لک های بزرگ و فراوان روی صورت به دلایل بسیاری ممکن است به وجود آمده باشند؛ مثلا آفتاب گرفتن بسیار و جذب نور زیاد یا تولید بیش از اندازه ملانین پوستی و. . . . معمولا روی چنین پوست هایی آرایش بسیار مشکل است چون هر تکه پوست یک رنگ می شود اما اگر کرم پودر و پوشاننده مناسب انتخاب کنید چندان دچار این مشکل نخواهید شد.

زردی موها را از بین ببرید : سلامت پوست و مو

عسل عرب زاده، کارشناس آرایشگری در رنگ و مش:در رابطه با نکات آرایشی و سلامت پوست و مو

اگر در رنگ موهای تان هاله زرد نامطلوبی وجود داشته باشد با رنگساژ می توانید آن را از بین ببرید؛ رنگی که باید برای این کار انتخاب کنید یک پایه رنگ نرمال همراه کمی رنگ با پایه عسلی یا صورتی است؛ حتما باید همراه رنگ نرمال کمی از پایه رنگ قرمز هم استفاده کنید چون در غیر این صورت ممکن است رنگ موها بعد از رنگساژ به سبزی بزند.

غبغب را چطور بپوشانید : سلامت پوست و مو

مریم عباسی، کارشناس آرایشگری در گریم و میکاپ: در رابطه با نکات آرایشی و سلامت پوست و مو

اگر کمی غبغب دارید و می خواهید آن را بپوشانید، توصیه می کنیم با کرم یا پودر برنزه کننده خط فک را تیره کنید. یادتان نرود که نباید این تیرگی یک تکه باشد یعنی بهتر است با برس رنگ آن را کمی پخش کنید تا مرز میان رنگ های روشن و تیره حالت محوگونه پیدا کند. با این کار دیگر قسمت پایین صورت شما چاق به نظر نخواهد رسید. هر قدر قسمت بیشتری را تیره کنید، چاقی های بیشتری را می پوشانید البته حواس تان باشد افراط در این کار صورت شما را مصنوعی خواهد کرد.

تاتو کردن، کم خطر نیست : سلامت پوست و مو

حفظ سلامت پوست و مو در آرایشگری

واقعیت این است که امروز تاتو کردن اصلا عجیب نیست و به نظر می رسد روشی ایمن و بی خطر است که خیلی ها از آن استفاده می کنند ولی اشتباه می کنید. برای تاتو کردن حتما باید از جوهرهایی که کیفیت آنها مورد تایید مراکز بهداشتی معتبر قرار گرفته استفاده کنید در ضمن حتما باید از آب مقطر استریل همراه جوهر خشک استفاده شود و آب معمولی مصرف نشود. طبیعی است که تمام وسایل مورد استفاده، پس از انجام کار روی یک نفر باید کاملا استریل و ضدعفونی شده و پس از انجام تاتو پوست باید با آب استریل شست و شو داده شود.

افرادی که تاتو انجام می دهند باید بدانند علامت های اولیه عفونت های ناشی از تاتو شبیه به حساسیت های پوستی شامل قرمزی، بروز جوش و خارش، بروز کهیر، پوسته پوسته شدن، خارش و احساس سوزش است و سپس درد، تورم، تب و لرز از سایر علامت هاست. افرادی که تاتو انجام می دهند اگر با این علائم روبه رو شوند از پمادهای ضدحساسیت و قرص های آنتی هیستامین و انواع کورتون استفاده می کنند اما استفاده خودسرانه از داروها ممکن است فرد و حتی جان او را در معرض خطر بیشتری قرار دهد.

چه سوهانی انتخاب کنید : سلامت پوست و مو

مریم بیات، کارشناس آرایشگری در طراحی ناخن و مانیکور و پدیکور :در رابطه با نکات آرایشی و سلامت پوست و مو

برای ناخن های طبیعی از سوهان دانه ریز و ظریف استفاده کنید ولی برای ناخن مصنوعی سوهان زمخت لازم است همچنین بهتر است سوهانی را انتخاب کنید که دو سطح زبری متفاوت دارد تا از تنوع بیشتری برخوردار باشد چرا که شکل دادن به ناخن ها نیاز به زبری بیشتری نسبت به تمیز کاری نهایی دارد. یادتان باشد استفاده نادرست از سوهان اثر سوء بر ناخن دارد و موجب تضعیف بیشتر آن می شود.

سوهان باید تنها در یک جهت حرکت داده شود و حرکت آن باید از کنار به وسط باشد. سطح سوهان باید در زیر لبه ناخن و با زاویه کمی نسبت به آن قرار داشته باشد. در پایان با استفاده از انگشت مطمئن می شویم که لبه ناخن کاملا صاف و عاری از زوائد است اما مهم تر از این جزئیات این است که ناخن های شما هم اندازه باشند.

شما دوست عزیز میتوانید در دوره گریم و متعادل ساز چهره مجموعه آموزشی مریم عالی شرکت کنید تا با حرفه آرایشگری بیشتر آشنا شوید .