براشینگ مو در کرمان

 

براشینگ مو در کرمان در سالن زیبایی ماهک نو و توسط مجرب ترین پرسنل با بهترین مواد در محیطی بروز برای شما عزیزان انجام میشود

براشینگ مو در کرمان

 

یک سشوار و یک برس تنها وسیله ای است که برای براشینگ مو نیاز دارید! به نظر ساده است و می توانید با چند بار تمرین حتی خودتان هم موهای تان را براشینگ کنید. اما اگر روش صحیح این کار را بلد نباشید به طور حتم، موها را در معرض آسیب قرار می دهید.

براشینگ مو تکنیکی برای حالت دادن به موها با استفاده از حرارت سشوار است. با کمک براشینگ می توان موها را پر حجم تر و صاف و درخشان تر نشان داد. ابزار اصلی در این تکنیک سشوار است ولی نحوه دست گرفتن سشوار، فاصله سشوار با موها و حتی زاویه آن می تواند به موها آسیب برساند. براشینگ کارهای حرفه ای به هنگام استفاده از سشوار با توجه به مدل مو، زاویه مچ دست و حرارت سشوار را تغییر می دهند.

 

براشینگ مو چیست؟

حالت دادن موها با حرارت را براشینگ گویند. یک سشوار خوب می تواند حرارت مورد نیاز جهت براشینگ کردن موها را فراهم کند. برای حالت دادن به مو علاوه بر دستگاه حرارتی به یک برس خوب نیز نیاز دارید. برس های فلزی و سرامیکی بهترین انتخاب هستند و حرارت را یکنواخت روی موها پخش می کنند.

اندازه شانه و برس و قطر آن در نتیجه براشینگ تاثیر می گذارد. برای صاف کردن موهای بلند از انواع برس فلزی با قطر بزرگ تر استفاده می شود. در این تکنیک نحوه سشوار کشیدن به یکی از این 3 حالت است:

  • همه موها با استفاده از برس به طرف زیر سشوار می شود
  • همه موها با استفاده از برس به سمت رو سشوار می شود
  • بخشی از ساقه مو به زیر سشوار شده و در قسمت نوک ساقه، با سشوار موها به طرف بیرون حالت داده می شود

نحوه صحیح دست گرفتن سشوار بسیار مهم است. سشوارهای ضعیف و ناکارآمد هم نمی توانند حرارت لازم را برای حالت دادن موها ایجاد کنند. همه انواع مدل های براشینگ مو که می بینید با کمک یکی از این تکنیک های سه گانه انجام شده است.

 

انواع براشینگ مو

مدل های مجلسی براشینگ برای آراستن موها در مهمانی ها و یا حتی براشینگ موی عروس خانم ها برای حجم و فرم دادن به موها انجام می شود. برای اینکه نتیجه کار، راضی کننده باشد باید بلندی و کوتاهی مو، جنس مو و حتی فرم صورت در نظر گرفته است. مدل هایی که در مجلات مد و بروشورهای تبلیغاتی می بینید همگی با در نظر گرفتن چهره و ترکیب صورت مانکن، اجرا شده است. بدون در نظر گرفتن ویژگی های فردی، نتیجه چیز خوبی نخواهد شد.

براشینگ روی موهای کوتاه

انتخاب مدل براشینگ برای موهای کوتاه، حساس تر است. با یک اشتباه ساده به کلی چهره فرد ناهماهنگ و غیر طبیعی دیده می شود. به خصوص اگر موها کوتاه و کم پشت باشد دقت بیشتری لازم است. در این مورد مدل هایی که حجم مو را بیشتر نشان می دهند مناسب تر است. براشینگ کار در حین حالت دادن به موها ی تواند با استفاده از دستگاه های حالت دهنده، فرم دلخواه را ایجاد کند.

معمولا از برس های متوسط برای فرم دادن به مو استفاده می شود. برس های خیلی کوچک، موها را مواج تر می کنند. اما با استفاده از برس سیمی با اندازه متوسط می توان موهای کوتاه و کم پشت را حجیم تر نشان داد. چنانچه سشوار به موهای نازک و ضعیف نزدیک شود، به شدت موها دچار آسیب می شوند. در این مورد این فاصله نباید کمتر از 30 سانتی متر باشد.

 

براشینگ مو بلند

موهای تا حدود خط گردن را می توان کوتاه در نظر گرفت. بنابراین موهای بلندتر از این اندازه در گروه متوسط و بلند قرار دارند. موهای متوسط حداکثر تا سرشانه هستند. برای سشوار کشیدن موهای بلند و متوسط می توان از انواع مدل موهایی که به داخل یا بیرون حالت داده می شوند، استفاده کرد. برس های فلزی گرد و تخت در اندازه بزرگ، مخصوص موهای بلند هستند. کار با این برس ها راحت تر است و براشینگ کار حرفه ای به سادگی می تواند موها را فرم دهد.

براشینگ مو فر و موج دار

یکی از بدترین اشتباهات که برای حالت دادن موهای فر انجام می شود اینست که حرارت سشوار را مستقیم روی مو بگیرید. حرارت بالای سشوار موجب وز شدن موهای فر می شود و حالت فرها را تغییر می دهد. سشوارهای مناسب براشینگ موی فر دارای حرارت کمتری هستند. این حرارت توسط سری های پخش کننده به صورت یکسان روی موها اعمال می شود.

گر بخواهید حالت فر و موج مو را حفظ کنید تنها چیزی که نیاز دارید یک سشوار خوب با سری دیسپانسر است. دیسپانسر مو وسیله ای است که روی سشوار نصب می شود و حرارت را پخش می کند. رعایت فاصله 30 سانتیمتری با دسپنسرها اصلا لزومی ندارد. برای برانشینگ موی فر باید سر دیسپانسر را به موها بچسبانید. نگران سوختن مو نباشید. حرارت یکنواخت و کمتری روی موها پخش می شود و به هیچوجه آسیبی به مو نمی رسد.

 

نحوه صحیح براشینگ مو

یک براشینگ خوب موجب می شود تا شینیون موها به بهترین شکلی اجرا شود. این امر برای خانم هایی که به یک مجلس و مهمانی دعوت دارند، بسیار مهم است. ماندگاری براشینگ بستگی به جنس مو دارد. موهای ضخیم و موج دار بیش از موهای صاف و لخت و نازک، حالت خود را حفظ می کنند. استفاده از فیکساتورها بعد از براشینگ کردن مو نیز روی ماندگاری و حفظ زیبایی شینیون تاثیر دارد.

به طور معمول لازم است تا موها قبل از براشینگ شسته شود. براشینگ روی موهای تمیز، به مراتب نتیجه بهتری دارد. پس از شستن موها با شامپوی ملایم حتما از نرم کننده مو نیز استفاده کنید. سپس لازم است تا موها کامل خشک شود. حالت دادن موهای خیس اصلا ایده خوبی نیست و منجر به وز شدن موها می شود. ابتدا موها با باد سشوار خشک یا نیمه خشک می شود و بعد می توان براشینگ مو را انجام داد.

طریقه کار به این شکل است که موها به 4 قسمت تقسیم می شود. اول از فرق سر تا خط گردن، موها دو دسته می شود. با استفاده از شانه می توانید موها را قسمت بندی کنید. سپس یک خط از فرق سر تا ابتدای گوش باز کنید تا موها به چهار قسمت تقسیم بشود. هر قسمت از مو را با کلیپس یا یگره سر، فیکس کنید تا در حین براشینگ مو دست تان باز باشد.

 

نحوه صحیح سشوار کشیدن

تقسیم بندی موها ارتباطی به حجم و پر پشتی مو ندارد. حتی اگر موها خیلی کم پشت باشد نیز این روش اجرا می شود. در مورد موهای بسیار کوتاه، لزومی به جدا کردن موها نیست. هر چه بلندی مو بیشتر باشد، اهمیت تقسیم کردن مو نیز بیشتر می شود. این کار برای حالت گرفتن بهتر موها ضروری است.

براشینگ کار از پشت سر شروع به سشوار کشیدن می کند. اول یکی از قسمت هایی که با کلیپس جمع شده ، باز می شود و به صورت لایه به لایه با برس، فرم داده می شود. پیچیدن همه موها به دور برس گرد اصلا کار صحیحی نیست. دسته های کم حجم و باریک تری از مو هر بار به دور برس پیچیده می شود.

در ادامه هماهنگی حرکت برس و سشوار خیلی مهم است. اگر این کار را در خانه انجام می دهید احتمالا به کمک نیاز دارید. برس با زاویه 90 درجه نسبت به موها از زیر قرار می گیرد. حرکت برس همراه با سشوار از بالا به پایین است. لازم است تا حداقل 2 بار موها تا نیمه به همین شیوه سشوار شود. به این ترتیب موها حالت لخت و نرم تری پیدا می کند. برای براشینگ موهای جلو، زاویه حرکت برس به سمت صورت و بالا باشد.

روی همه قسمت های مو می بایست با صبر و حوصله همین کار انجام شود. براشینگ کمی زمان می برد و نتیجه به مهارت آرایشگر بستگی دارد. پس از حالت دادن همه موهای سر لازم است تا با فیکساتور، فرم موها ثابت شود. فیکساتور موجب می شود تا براشینگ مدت بیشتری باقی بماند.

نکات مهم در انجام براشینگ مو

  • استفاده از سرم مو قبل از براشینگ در حفظ کیفیت موها و جلوگیری از آسیب لوازم حرارتی، تاثیرگذار است.
  • درجه سشوار در براشینگ خیلی مهم است. اگر سشوار قابلیت تنظیم درجه را داشته باشد کار خیلی حرفه ای تر انجام می شود.
  • جنس برس و دسته آن نیز مهم است از برس هایی که در دست سر می خورند استفاده نکنید. این برس ها مچ دست را خیلی زود خسته می کنند. برس های سرامیکی در مقایسه با فلزی، کارایی بهتری دارند و به موها اسیب نمی رسانند.
  • برای جلوگیری از آسیب به تارهای مو بهتر است بلافاصله بعد از رنگ کردن و دکلره، موها را براشینگ نکنید. در این حالت موها آسیب پذیرتر هستند و امکان دمیج شدن موها وجود دارد.

بهترین لیفت ابرو در کرمان

با ما در ارتباط باشید.

 

شبکه های اجتماعی:
اینستاگرام سالن زیبایی ماهک نو : mahakno_beautysalonn@
اینستاگرام مزون ماهک نو : mahaknomaison@
اینستاگرام مدیریت مجموعه سرکار خانم مریم عالی :maryam_aalii@
سایت مجموعه زیبایی ماهک نو :www.mahakno.com
تلفن های تماس:
0912-226-2007
0913-399-9104