اصلاح و قرنیه سازی ابرو چیست؟ مدل ابرو یکی از مواردی است که در زیبایی چهره و آرایش تاثیر بسزایی دارد. برای برداشتن و اصلاح ابروهای تان کافی است چند نکته مهم را بدانید. با مریم عالی در آکادمی آموزشی آرایش مریم عالی همراه باشید تا با شما به این موضوع «اصلاح و قرنیه سازی ابرو چیست؟» میپردازد . با مجموعه آموزشی مریم عالی همراه باشید و همچنین با دقت نکات گفته شده را مطالعه فرمائید.

خیلی از افراد که دوست دارند ابروهایشان را خودشان در خانه اصلاح کنند، تنها می توانند اضافات روییده در گوشه و کنار ابروهایشان را بردارند، اما در زمینه اصلاح صورت نکته هایی وجود دارد که اگر هنگام آرایش چهره در نظر بگیرید ، نه تنها ابروهایتان جلوه ای زیباتری به خود می گیرد بلکه می توانید با اعتماد به نفس بیشتری دست به کار شوید و مقداری از هزینه های مربوط به این موضوع را صرفه جویی کنید

قوس یا ارگ ابرو چیست ؟

اصلاح و قرنیه سازی ابرو چیست؟

دو سوم زیبایی ابرو به حالت قوس ابرو مربوط میشود یک مداد از سمت پره بینی به سمت عنبیه چشم قرار دهید نقطه ای که ابرو را قطع میکند مکان صحیح قوص دادن ابرو است . قوص دادن به ابرو باید از جلوی صورت انجام شود و سر نباید حالت نیم رخ داشته باشد . در بیشتر صورت ها قوص ابرو در انتهای ابرو قرار دارد در صورت های بزرگ ابروهای افقی با فاصله زیاد برداشته میشوند و چشم ها کوچکتر به نظر میرسند .

آموزش قرینه سازی ابرو

استفاده از دستمال کاغذی و ریمل ابرو

در این روش ابتدا دستمال کاغذی را بر روی قسمت پایینی ابرو‌ها قرار دهید و با کمک ماژیک روی قسمت‌های وسط ابرو و ابتدا و انتهای پایین ابرو را نشانه گذاری کنید.

سپس دستمال کاغذی را در قسمت بالایی ابروها  قرار دهید و دوباره ابتدا،‌ انتها و وسط بالای دو ابرو را در یک راستا علامت‌گذاری کنید. با مقایسه کردن نقطه‌ها کاملا مطمئن می‌شوید که ابرو‌ها متقارن شده‌اند.

بعد از آن در مرحله بعدی نقاط مشخص شده را به یکدیگر متصل کنید. توجه داشته باشید که دو قله ابرو باید به یکدیگر وصل شوند و دو تاج ابروی متقارن شده را هم باید به صورت موازی به یکدیگر وصل کنید.

از ریمل رنگ ابرو برای کشیدن ابرو استفاده نمایید و سپس بخش‌های بیرون مانده از قابی که برای ابرو ایجاد کرده اید را با موچین تمیز کنید و موهای اضافی را بردارید.

استفاده از مداد چشم

 

ابتدای کار باید تاج ابرو را مشخص نمایید. در ابتدا مداد یا یک خط کش را کنار پره بینی قرار دهید طوری که به صورت عمود از گوشه داخلی چشم بگذرد و نقطه تلاقی ابرو با خط کش نقطه‌ای است که ابرو از اون قسمت شروع می‌شود.

اصلاح و قرنیه سازی ابرو چیست؟

برای کشیدن قسمت دنباله ابرو مداد را در کنار پره بینی قرار داده به طوری که اون مداد از گوشه خارجی چشم بگذرد. نقطه تلاقی مداد با دم ابرو نقطه‌ای است که انتهای ابرو را مشخص می‌کند. این نقطه متعادل‌ترین اندازه دم ابرو است.

برای قوس ابرو که دو سوم زیبایی ابرو به حالت آن وابسته است. یک مداد از سمت پره بینی به سمت عنبیه چشم قرار داده و نقطه‌ای که ابرو را قطع می‌کند مکان صحیح قوس دادن ابرو می‌شود. قوس دادن به ابرو باید از جلوی صورت انجام شود و سر نباید حالت نیم رخ داشته باشد.

خط کش قرینه سازی و کولیس

 

در ابتدای کار باید نقطه وسط پیشانی و بین دو ابرو را مشخص نمایید. سپس خط کش قرینه سازی را بالای ابروها بر روی پیشانی گذاشته و نقطه وسطی یعنی نقطه صفر را مطابق با خط مشخص شده بین دو ابرو قرار می‌دهیم.

حال با استفاده از خط کش و مداد یا ماژیک ابرو در نقطه شروع ابروها نیز خط کشیده به شکلی که از نقطه صفر بر روی خط به یک میزان تا هر دو تاج ابرو فاصله باشد.

سپس خط وسط خط پیشانی را تا قوس ابرو نیز اندازه گیری کنید. یعنی از همان نقطه صفر به یک میزان فاصله تا قوس هر دو ابرو تعیین نمایید. به همین شکل خط وسط پیشانی را تا دنباله ابرو اندازه بگیرید. یعنی سه اندازه گیری از وسط دو ابر صورت می‌گیرد.

حالا نوبته بالا پایین بودن ابرو‌ها است. در این مرحله با کمک کولیس خط‌ها را به یکدیگر وصل کنید یعنی یک خط مستقیم از قوس ابرو به قوس ابروی دیگر وصل کنید تا بالا و پایین بودن ابرو‌ها را متوجه شوید. سپس یک خط به موازات نقطه بالای تاج به نقطه بالای تاج ابروی دیگر وصل کنید و همین کار را عینا با نقطه پایینی تاج ابرو انجام بدهید تا دو ابرو در یک راستا قرار بگیرند.

حال مطابق قاب ایجاد شده ابرو را تمیز کرده و یا هاشور یا تاتو کنید و شاید بخواهید با مداد یا ریمل ابرو تنها ابرو را به شکل موقت حالت دهید.

اصلاح ابرو

 

همانطور که گفتی یکی از اجزای صورت ابرو می باشد و از این رو زیبا نگه داشتن و زیباتر کردن ابرو ها در آرایش یکی از نکات مهم است. به همین خاطر اصلاح ابرو دارای اهمیت فراوانی می باشد. شاید بتوان اصلاح ابرو را شامل کلیه تکنیک های زیباسازی ابرو مانند هاشور ابرو و… نیز دانست اما منظور اصلی ما از اصلاح ابرو همان برداشتن ابرو می باشد .

اصلاح و قرنیه سازی ابرو چیست؟

اصلاح ابرو قواعد مخصوص به خود را دارد و به همین خاطر یک آرایشگر حرفه ای در این زمینه به تمامی جوانب توجه خواهد کرد. به عنوان مثال در اصلاح ابروها زمانی که چشم های گرد داشته باشید باید  کمان های ابرو را کنترل نمود و تناسب خاصی بین آنها برقرار کرد چرا که به خاطر گرد بودن چشم ها، ابرو ها نباید حالت گرد داشته باشند. در رابطه با چشم های کشیده، درشت و ریز نیز قواعد به خصوصی در این زمینه رعایت می شود تا اصلاح ابرو به بهترین شکل انجام شود.

طراحی ابرو متناسب با شکل صورت

در طراحی ابرو علاوه بر نوع چهره فرد و نوع ابرو اعضای دیگر صورت هم نیاز به هماهنگی دارد . یعنی برای اینکه متوجه بشویم چه ابرویی با چه نوع چهره ای هماهنگی دارد باید اول بدانیم که کدام یک از اعضای صورت نیازبه هماهنگی دارد.

اگر روی چهره ای کار میکنیم که همه اعضا با هم تناسب دارند کارمان خیلی راحت است . اما در بیشتر چهره ها با یک یا دو عضو  برجسته با اعضای دیگه روبروهستیم برای اینکه بتونیم رو این نوع چهره کار کنیم باید تمام چهره را ارزیابی کنیم برای این کار تمام موها را پشت سر جمع میکنیم .

در اولین نگاه معلوم میکنه کدام قسمت چهره ، رو صورت  جلب توجه میکند مثلا چانه ، بینی ،  لب هر قسمتی که توجه شما را جلب کرد حتما توجه دیگران را هم جلب میکند .

مثلا بینی بزرگ در چهره جلب توجه میکند . باید یاد بگیریم که توجه بیننده رو چگونه از این قسمت منحرف کنیم و به قسمت دیگری جلب کنیم .

در چهره های مثلث معکوس دنباله ابرو باید کوتاه باشد . در چهره های گلابی شکل ،  شکل ابرو بلند و زاویه ان را به جهت شقیقه ها باید حالت دهیم . یعنی به طور کلی ابروی راسته و بلند برای این ها مناسب میباشد .

ابروهای دارای دنباله بلند و دنباله کوتاه به ترتیب برای چهره های کشیده و گرد مناسب هستند . فرم ابرو برای چشم های درشت ابروی پرحجم و بلند میباشد .

ابروی مناسب برای چشم های ریز و ژاپنی باید صاف و کوتاه باشد .زمانی که ما بیس صورت افراد را شناختیم و فهمیدیم چه کسی صورتش بیضی است چه کسی صورت مربعی داره چه کسی شکل صورتش حالت گلابی یا مثلث برعکس یا گرد هست  با توجه به شکل صورتشون میتونید نوع ابرو را برایشان طراحی کنید .

ممنونیم که تا پایان این مقاله ازآکادمی آموزشی آرایش مریم عالی با ما همراه بودید. به شما عزیز دوست داشتنی پیشنهاد میکنم که در آموزش صفرتاصد گریم و متعادل ساز چهره شرکت کنید چرا که اصلاح و قرنیه سازی ابرو را به صورت کاملا اصولی یاد میگیرید .