آرایش عروس اروپایی چیست؟

بطور کلی تاریخچه آرایش به مصر قدیم یا همان مصر باستان برمیگردد. در ایران نیز آرایش از حدود ۴۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در میان مردم رواج داشته است. آرایش بطور کلی به معنی زیباتر کردن چهره و پوشاندن نواقص آن است و همانطور که می‌دانید در هر دوره زیبایی تعریف خاص خود را داشته است. صدها سال گذشت تا آرایش و آرایش کردن با این حال و احوال کنونی، به ما رسید. در هر دوره سبک خاصی مد است و مردم با نگاه سلبریتی‌ها یا تعیین کنندگان مد می‌توانند ترندهای روز را بیابند و خود را با آنها وفق دهند. امروزه آرایش عروس اروپایی یا لایت یکی از پر طرفدارترین آرایش‌ها می‌باشد و برای هر سن و سالی مناسب و مورد پسند است. در آرایش عروس اروپایی کلیدی ترین نکته “طبیعی” بودن چهره و ظاهر است. اصولا این نوع آرایش بسیار محافظه کارانه و محدود است. این سبک از آرایش کاملا طبیعی و بدون اغراق است. تقریبا می‌توان گفت آرایش عروس اروپایی آرایشی محو است. این سبک از آرایش سعی دارد تا زیبایی چهره را بیشتر و با ایجاد خطای دید، نواقص چهره را کمتر کند. بطور کلی آرایش سنگین، خط چشمهای خیلی بلند، سایه های شلوغ و پر رنگ و… جایگاهی در گریم عروسی به سبک اروپایی ندارند.

مدل آرایش عروس اروپایی

معمولا در آرایش عروس اروپایی رنگ‌های روشن و مکمل، جایگزین رنگ‌های زننده و تند میشود. آرایش عروس اروپایی برای هر سن و سالی مناسب است و عروس‌های جوان به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. بر خلاف میکاپ های فشن و شلوغ، در این آرایش زییایی طبیعی و حالت چهره شما حفظ می‌شود و به اصلاح شما به شخص دیگری تبدیل نمی‌شوید. بلکه شما دقیقا خودتان هستید با زیبایی طبیعی بیشتر! به همین دلیل آرایش عروس اروپایی بهترین انتخاب برای افراد سخت پسند و همچنین ساده پسند است. مهمترین ویژگی آرایش عروس اروپایی این است که حتی اگر سال های زیادی از مراسم و میکاپ شما بگذرد، شما با نگاه کردن به عکس‌هایتان حس بدی دریافت نمی کنید. زیرا آرایش عروس اروپایی، آرایشی برای تمامی دوران است و سادگی همیشه مد است.

آرایش عروس اروپایی جدید

آماده سازی عروس‌ها در سالن‌های آرایشی شامل چندین مرحله‌ی مختلف نظیر آرایش، شینیون، تاج و تور، مانیکور و… می‌باشد. با قطعیت کامل می‌توان گفت که آرایش و شینیون جز مهمترین مراحل آماده شدن عروس‌ها می‌باشند. اگر مدل مد نظر شما برای استایل مهمترین روز زندگیتان، یعنی روز عروسی، مدل آرایش عروس اروپایی است، بهتر است بقیه موارد را نیز با آن هماهنگ کنید. معمولا شینیون‌های اروپایی به سادگی و طبیعی بودن معروف هستند. در این مدل‌ شینیون‌ها اغلب موها ساده و گاها باز و نیمه باز هستند. آرایشگر شما با توجه به فرم صورت و حالت چهره‌یتان مناسبترین مدل را برای شما انتخاب می‌کند تا شما در روز عروسیتان همچون ستاره بدرخشید.

مهم ترین نکات آرایش عروس اروپایی

۱.مهمترین اصل در آرایش عروس اروپایی یا لایت، داشتن پوستی زیبا، شاداب و درخشان است. شما می‌توانید قبل از مراسم از فشیال‌های پوستی یا پاکسازی‌های کلاسیک استفاده کنید. استفاده از این روش‌ها سبب می‌شود تا پوست شما تمیزتر و سرزنده‌تر شود. هر چه پوست تمیزتر باشد، دوام آرایش بر روی آن بیشتر است.

۲. در آرایش عروس اروپایی بیشترین تمرکز بر روی حفظ و افزایش طراوت، شادابی و زیبایی پوست است. بر خلاف سبک‌های گذشته در آرایش عروس اروپایی بیشتر سعی می‌شود تا رنگ طبیعی پوست حفظ شود و معمولا از کرم پودرهای همرنگ پوست برای پوشاندن لک‌ها و جوش‌ها استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید در گذشته پوست های تیره و برنزه (دهه ۸۰) و یا پوست های خیلی روشن (دهه ۵۰) طرفداران بسیاری داشته است. در آرایش عروس اروپایی برای زیرسازی پوست، افزایش ماندگاری کرم پودر، جمع شدن منافذ و ایجاد طراوت در پوست، از پرایمر استفاده می‌شود. پرایمر انواع مختلفی دارد و آرایشگر با توجه به نوع پوست، بهترین را برای شما انتخاب و استفاده می‌کند.

۳. یکی از بهترین قسمت‌های آرایش عروس اروپایی، کانتور صورت است. بطور کلی کانتور به معنی برجسته سازی نقاط قوت و کاهش ایرادات چهره است. برای کانتور کردن آرایشگر از دو رنگ تیره و روشن استفاده می‌کند. برای کوچک کردن ناحیه‌های مورد نظر مانند بینی از رنگ تیره و برای هایلایت کردن نقاط قوت از رنگ روشن استفاده می‌شود.

۴. در آرایش عروس اروپایی بر خلاف آرایش‌های دهه‌ی گذشته، معمولا از کانسیلرهای طبیعی با رنگی نزدیک به رنگ پوست استفاده می‌شود. از کانسیلر برای کاهش کبودی زیر چشم و برجسته سازی استفاده می‌شود.

۵. معمولا آرایش عروس اروپایی یا لایت در تابستان بیشتر مورد پسند است. همانطور که می‌دانید به دلیل گرمای هوا و تعریق بیشتر در تابستان احتمال از بین رفتن میکاپ یا کیکی شدن کرم پودر بسیار زیاد است. به همین دلیل آرایشگر باید از فیکساتور و پودر بیک (پودر فیکس) برای ماندگاری بیشتر آرایش در طول مراسم استفاده کند. فیکساتور سبب می‌شود تا آرایش شما مانند ساعات اول زیبا و طبیعی بماند و به اصطلاح روی پوست نماسد.

نکات مهم آرایش چشم در آرایش عروس اروپایی

استفاده از مژه‌های غیر طبیعی اکیدا ممنوع! یکی از نکات مهم آرایش عروس به سبک اروپایی استفاده ا ز مژه‌هایی نچرال و طبیعی‌تر است. به همین دلیل بهتر است در این سبک از آرایش از مژه‌های دانه‌ای (ریسه‌ای) و ظریف استفاده شود.

در آرایش عروس اروپایی برای میکاپ چشم بهتر است از سایه های نچرال با تناژ صورتی و قهوه‌ای ملایم استفاده شود. سایه‌های اسموکی و یا رنگ‌های فشن و فانتزی در سبک اروپایی جایی ندارند. معمولا در این سبک، سایه‌ها بطور کامل در هم ادغام (به اصطلاح فید) می‌شوند و آرایش حالت خطی و خشن ندارد.

معمولا در این سبک از خط چشم‌های بسیار ظریف یا به اصلاح بن مژه استفاده می‌شود.

برای براق و زیباتر نشان دادن چشم‌ها می‌توان زیر استخوان ابرو و یا در قسمت داخلی چشم از هایلایتر استفاده کرد. بهتر است برای انتخاب رنگ هایلایتر به رنگ پوست و تناژ رنگ آرایش دقت شود. همچنین نباید در استفاده از هایلایتر زیاده روی کرد تا صورت بیش از حد و غیر طبیعی برق بزند.

در آرایش عروس اروپایی برای میکاپ کردن ابروها از روش‌های طبیعی استفاده می‌شود. معمولا دیگر ابروها به صورت کادری و خطی آرایش نمی‌شوند.

استفاده از اکلیل ممنوع! اکلیل یا گیلترهای رنگی سایه چشم، جایی در آرایش عروس اروپایی یا لایت ندارند. در این آرایش از هایلایترهای ملایم استفاده میشود. هایلایتر برق و جلوه ای طبیعی به پوست شما میدهند.

مراحل آرایش عروس اروپایی

مانند تمامی سبک‌های آرایشی، آرایش عروس اروپایی نیز مراحل خاص خود را دارد:

مرحله اول: آماده سازی پوست به کمک آبرسان، مرطوب کننده و پرایمر

مرحله دوم: استفاده از کرم پودر مناسب پوست عروس (همانطور که می‌دانید کرم پودرها شامل سه دسته‌ی مناسب پوست خشک، مناسب پوست چرب و مناسب پوست مختلط می‌باشند.)

مرحله سوم: کانتور کردن صورت؛ در این مرحله از کانسیلر و برانزر برای رفع ایرادات استفاده می‌شود (شما می‌توانید با توجه به نوع پوست از کانسیلرهای مایع یا کرمی استفاده کنید.).

مرحله چهارم: استفاده از رژگونه لایت و محو صرفا برای برجسته سازی گونه

مرحله پنجم: استفاده از هایلایتر (هایلایترها نیز در انواع مختلف پودری، کرمی و مایع موجود هستند.)

مرحله ششم: آرایش چشم؛ آرایش چشم بطور کلی شامل سایه چشم، خط چشم، ریمل و در صورت نیاز مژه مصنوعی می باشد. همانطور که ذکر شد بهتر است برای سبک آرایش عروس اروپایی از مژه مصنوعی‌های تکی و ظریف استفاده شود.

مرحله هفتم: آرایش ابرو

مرحله هشتم: آرایش لب (معمولا در سبک اروپایی و لایت از رژلب‌هایی با تناژ هلویی و ملایم استفاده می‌شود.)

مرحله نهم: فیکس کردن ارایش به کمک پودر فیکس، اسپری فیکس یا پودر بیک

تجربه یک آرایش اروپایی شیک با سپیدار بیوتی

آرایش عروس اروپایی خود را با خیال راحت به سپیدار بیوتی بسپارید! سپیدار بیوتی یکی از سالن‌های زیبایی تهران است که تمامی خدمات مورد نیاز شما از جمله آرایش عروس اروپایی را با بالاترین سطح کیفیت و رضایتمندی به شما عزیزان ارئه می‌دهد. روز عروسی یکی از رویایی‌ترین روزهای زندگی هر دختری است و همه دوست دارند در این روز مانند یک پرنسس بدرخشند. به همین دلیل بهتر است برای آماده شدن در این روز زیبا، به سالن‌هایی مراجعه کنید که بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت در محیط آرامش بخش و به دور از  استرس و تنش ارائه دهند. سالن زیبایی سپیدار با محیطی کاملا آرام و رضایت بخش، خدمات عالی نظیر آرایش عروس اروپایی و با کیفیت و کادری حرفه‌ای آماده‌ی خدمات رسانی به شما عزیزان است.

 

 

شبکه های اجتماعی:

اینستاگرام سالن زیبایی ماهک نوmahakno_beautysalonn@

اینستاگرام مزون ماهک نوmahaknomaison@

اینستاگرام مدیریت مجموعه سرکار خانم مریم عالی :maryam_aalii@

سایت مجموعه زیبایی ماهک نو :www.mahakno.comتلفن های تماس:
0912-226-2007
0913-399-9104